מאמר : חדשנות - הכוח שלך


"למה לי בכלל חדשנות? מה ארוויח מזה?" 

משפט ששמעתי לא מעט במהלך השנים, ממנהלים ועובדים. מסתבר שהתשובה לשאלה זו רק הלכה והתעצמה. 


אולי טרם הבנת, אבל החדשנות היא הכוח שלך!


הפוטנציאל האדיר שטמון בך, היכולות שלך, לרוב הם לא על פני השטח. צריך לגרות אותם בכדי שיצופו. וכשהם צפים, אין בכלל ספק שאתה הוא המרוויח הראשי. 

מיצוי פוטנציאל בתקופתנו מצריך התכווננות נכונה, כמעט ובלתי אפשרי לעבור את התהליך באופן עצמאי. הכל רוחבי, שיתופי, רב תחומי. מערכתי. גם מאחורי one man show יש צוות רחב ושיתופי פעולה רבים. 

בעידן המהיר והתחדש שבו אנחנו חיים, מי שלא מתבלט, לא מתחדש, ממציא את עצמו מחדש - לא מחזיק מעמד. ארגון צריך שהעובדים שלו יהיו מעיין שופע של רעיונות. אבל לא סתם רעיונות. להפריח לחלל האוויר זה קל, רק מה התוכן והאם אלה רעיונות חדשניים או לוקליים.

העובד של היום כבר מפתח מיומנות חדשה, מיומנות רוחבית הוא נדרש לעשות את תפקידו, כמובן, אבל לא רק. מצפים ממנו שיהיה רב תחומי, מעניין, בעל ראייה רחבה, יצירתי. הוא נדרש לכישורים רבים ובעיקר לוורסטיליות, גמישות מחשבתית, התאמה לשווקים חדשים בתקופות הסתגלות מאוד קצרות. 

עובד שיודע להתניע את החדשנות בתוכו, שיודע לייצר פתרונות ולסגל לעצמו צורות חשיבה חדשות, יוכל גם להניע את מקום העבודה למחוזות חדשים, שמתאימים לרוח התקופה.


לא כדאי שתהיי את העובדת הזו? עובדת מבוקשת ומצטיינת? בעלת חשיבה רעננה ויצירתית? אני מניח שהתשובה חיובית.

אגב, יתכן ושמתם לב, אבל שוק העבודה עובר שינוי משמעותי בעשור האחרון, והוא עומד להשתנות עוד הרבה בתקופה הקרובה. מי ישרוד? מי שידע לעשות חיבורים, לנתח כמויות מידע ולהפעיל את המשק בכיוונים חדשניים ויצירתיים. הרי את המלאכות הטריוויאליות יעשו מכונות ורובוטים. תתעוררו, זה לא כל כך רחוק...


אם כך, החדשנות היא אינטרס מובהק שלך. תהיה השגריר של החדשנות, תצטרף עכשיו למהפכה שכבר מתרחשת לנגד עינינו!


אבי שגיא, innomaze


רוצים לדעת עוד? אנחנו כאן בשבילכם.

השאירו פרטים:

טוב שיש רשתות חברתיות.

מוזמנים לעקוב ולשמור על קשר:


טוב שיש רשתות חברתיות.

מוזמנים לעקוב ולשמור על קשר:
כל הזכויות שמורות ©