מאמר : טכניקת חדשנות משלבת ITuIITuI - Integrated Innovation Technique או בעברית טכניקת חדשנות משלבת.

משמעותה - טכניקה, או מטודה או שיטת עבודה, שמעודדת אותנו לשלב בין הצד העסקי לצד היצירתי.


כמעט ואין, וכנראה שגם לא תמצאו, מקרים שבהם במהלך סיעור מוחות יעלה רעיון חדשני. אבל חדשני באמת.

מדוע?

מכיוון כשהמוח שלנו מוכוון מטרה, מדויק, ריאלי,  הוא בדרך כלל לא יודע להפעיל גם את הצד הצד השני, היצירתי, המופשט, האמורפי. יש קבוצת אוכלוסיה מסויימת שכן מצליחה להתניע את שני אזורי המוח במקביל, אבל גם היא לרוב מנוונת בגלל דיכוי היצירתיות שאנחנו חווים במהלך בגרותנו.

לרוב, כשאנחנו מחפשים פתרון, אנחנו מורגלים לחפש מתחת לפנס. מדוע? מכיוון שאנחנו מעדיפים את המוכר, את הידוע. אנחנו מורגלים ללכת במתווה שאנחנו מכירים, ובמיוחד כשאנחנו צריכים פתרונות ומהר, אנחנו יודעים לעבוד לפי תוכנית עבודה, check list: איך מתחילים, מה הם שלבי ההתקדמות וכיצד זה אמור להסתיים. תן לנו מסגרת, כיוון, תבניות, גאנט (לו"ז), תן לנו הכל, ונפחית את אי הוודאות ל-0. כשעובדים על פי תבניות אין מקום ליצירתיות. כשרואים את הנתיב, את האור, אי אפשר לחפש משהו אחר מכיוון שהוא מאוד נוח עבורנו. הוא מאוד מתאים לשיטת החשיבה שהורגלנו לה. 

לא תוכל לחפש במקום אחר מלבד מתחת לפנס, כי עבורך אין משהו אחר. זה גלגל די אכזרי שמאוד קשה לפרוץ אותו. 


לכן בדיוק פותחה השיטה המשלבת, ושמה כן היא: שילוב של שני אופני החשיבה במקביל. הגברת הפעילות המוחית בצד היצירתי, ולסירוגין, או במקביל, הפעלת הצד האנליטי, המחושב. 

בשיטה זו אנחנו לא מאפשרים לפנס, אותו פנס שלכאורה מאיר את המטרה, לסנוור אותנו. אנחנו לומדים לכבות אותו ולהסתובב בבטחה בחושך, למשש, לנסות, לגשש דרך. אחרי תהליך שלעתים עלול להיות מעט ארוך, נוכל להדליק פנסים חדשים שיאירו לנו דרכים ומטרות חדשות. וזהו חברים, עשיתם חדשנות!


אבי שגיא, innomaze


רוצים לדעת עוד? אנחנו כאן בשבילכם.

השאירו פרטים:

טוב שיש רשתות חברתיות.

מוזמנים לעקוב ולשמור על קשר:


טוב שיש רשתות חברתיות.

מוזמנים לעקוב ולשמור על קשר:
כל הזכויות שמורות ©