מאמר : האצה של ההאצה
קצב החיים גובר מיום ליום, ממש לנגד עינינו.

מה קורה כשהתווך מהיר יותר מהתנועה שלנו?

מנהלים רבים מרשים לעצמם להשאר באזור הנוחות, ולארגונם - להתפתח בקצב יחסית נמוך, ואילו את החדשנות לדחות לקדנציה של המנהל הבא.


מדוע?


מכיוון שהחדשנות היא קשה. לא משנה איזה סוג חדשנות תבחרו לעשות - פנים ארגונית, חוץ ארגונית, משבשת או טרספורמציה דיגיטלית, אלה תהליכים שמצריכים משאבים והתגייסות. לא רק, רמת הסיכון בהם גבוהה, והסיכוי להצלחה נמוך. אז מדוע אני, כמנהל, ארצה לסכן את ההצלחות שלי? את הקריירה שלי? ברור שיותר נכון עבורי ללכת "על בטוח". הצעדים בהם סיכוי גבוה שאצליח. החדשנות היא סיכון רב מדי, ואם התהליך לא יצליח אחשב כמנהל חלש ונחשל. כך למדתי, כך לימדו אותי.

והחשיבה הזו עובדת. הבעיות והאתגרים מתגלגלים ממנהל למנהל, וזה מצליח להם, לנו, עד שמגיעים לנקודת משבר ארגוני, שבה אין מנוס: לצאת להבראה או לנעול את הדלתות. קשה, אבל כל מנהל יעדיף שזה לא יקרה בקדנציה שלו. והאמת, יש בזה צדק מסוים. קצב השוק לא מצריך מהארגונים להטמיע חדשנות באופן תדיר, ושיבוש השוק עדיין איטי.


האם הנוסחה תקפה גם לימינו? כנראה שלא. 


כל עוד השוק משתבש באופן איטי מספיק, פחות מ"אורך הקדנציה" של מנהל, אין למנהל סיבה להכניס אירועים של אי ודאות. החדשנות לא דחופה. אפשר לבינתיים להסתדר בלעדיה, והצרות יתגלגלו למנהל הבא.


לא צריכים להיות חדי ראייה בכדי להבחין שקצב השיבוש בשוק רק הולך וגובר. החדשנות כבר אינה nice to have. אנחנו עדים ל-15 טכנולוגיות חדשות משבשות שגורמות לכל פעילות עסקית להתקצר, ויוזמות חדשות לפרוח חדשות לבקרים. כל מה שהכרנו משנה צורה, ואנחנו כבר לא יכולים לשבת על הגדר ולראות את המציאות חולפת לידינו, ובמיוחד אם אנחנו בעלי השפעה ומובילים ארגונים, חברות ופעילויות עסקיות אחרות. ניתן לומר די בוודאות, שארגון כבר לא יכול להסתמך על המוצרים ה"בטוחים שלו", אלא עליו לנטר באופן תמידי מה קורה בשוק, לזהות מגמות ולהקדים תרופה למכה. לא עשית זאת? אתה עלול להמחק מהמפה מאוד מהר.

הטמעת טכנולוגיה? יתכן שבקרוב מאוד היא תשודרג, או אפילו לא תהיה רלוונטית. בנית מודל עסקי? יתכן שבזמן הזה ארגון מקביל עובד על מודל עסקי עוצמתי משלך.


קצב השיבוש גובר ועוצמתו גדלה, כך שמנהלים כבר לא יכולים לומר "לא בקדנציה שלי", כי הוא שם, כל הזמן.

השיבוש כל כך מהיר ועוצמתי, והוא מגיח מכל פינה. אם לא הכנת את ארגונך, לא זיהית את המוקדים החמים ולא בנית אסטרטגיה תואמת - אתה וארגונך בסכנת הכחדה. 


החדשנות היא כבר חלק מהותי מהתוכנית האסטרטגית של הארגון, והדרך הנכונה להתמודד עם אתגר ההאצה היא להתכונן אליו.
אבי שגיא, innomazeרוצים לדעת עוד? אנחנו כאן בשבילכם.

השאירו פרטים:

טוב שיש רשתות חברתיות.

מוזמנים לעקוב ולשמור על קשר:


טוב שיש רשתות חברתיות.

מוזמנים לעקוב ולשמור על קשר:
כל הזכויות שמורות ©