מאמר : קורונה - מה עושים איתה?זו תקופה קשה ומאתגרת, את כולנו, אין ספק.

ובכל זאת, מה קורה כאן?


בואו נתבונן יחד.התרגלנו לשגרה היפה שלנו. לפעילות שלנו. חלקכם כשכירים, חלקכם כעצמאיים.

אם כעצמאיים, יתכן והייתם בדיוק בשלבי הקמת עסק, אולי בעיצומו של עסק משגשג ואולי עסק מדשדש. אם לא הייתם מספיק יציבים - כנראה שהקורונה תנחית מכת נוקאוט ותגרום לכם לתסכול ועצב רב.

אם אתם שכירים, הכסא, אם הוא עדיין ישנו, כבר לא בטוח ולא יציב. הוא באופן כללי מאוד לא יציב בשני העשורים האחרונים, ומכה כמו הקורונה בהחלט מספיקה בכדי להפר את האיזון העדין שעוד היה.

אנחנו חיים בשוק תזזיתי, מתח גבוה, תדר AC לא יציב. עסקים קטנים כגדולים לא שורדים לאורך זמן. היציבות לא באמת קיימת, ברוב תחומי העיסוק.


איפה זה תופס אותנו? 

כמובן, לא מוכנים. את היציבות המינימלית שעוד ניסינו לסגל לעצמנו, גם היא כמעט ואבדה.

תחושה של עצירה, קפאון. מקלות בגלגלים. בשוק העסקי אסטרטגי מכנים זאת "שיבוש", "שוק משובש".


חכו רגע. לפני שאתם מתדרדרים לתהום, תעצרו לרגע. שימו לב.


באופן תיאורטי, אם אין הפרעה או שיבוש, תהליכים יכולים להמשיך לנצח. קו התפר שבין המוכר והידוע לבין אזור הדמדומים קשה מאוד עבורנו, אי הוודאות הזו. ממילא, בעידן שלנו, התחושה היא שהחיים קצרים מדי, 90-100 שנים לא ממש מספיקות עבורנו, לנצל את כל השפע האדיר שהמציאות הזו שופכת עלינו. אז אנחנו חיים באמביוולנטיות לא פשוטה: מצד אחד אנחנו רוצים לטעום מהכל. מצד שני אנחנו רוצים לשמור על יציבות בכדי שנוכל לטעום מהכל. וזה גלגל שיכול להתגלגל ללא הפרעה, לאורך כל חיינו.

והנה, נזרקנו כולנו לאזור הדמדומים, ואנחנו ממש לא מבינים מה רוצים מאיתנו. איך לעזאזל אפשר לחיות ככה?

אזור הדמדומים הוא האזור הכי טוב עבורכם, פעם בתקופה. הוא האזור שבו קורים דברים. לא תמיד נעימים, אבל בהחלט מכוננים! הוא האזור שבו אתם יכולים להוציא מעצמכם דברים חדשים, להביט מסביבכם ובאמת להבחין אלו דלתות פתוחות. מה אתם רוצים מהחיים שלכם. תבינו, קורונה זו הזדמנות חייכם! נכון, אז לא עבור כולכם, כי חלקכם כבר נעצרתם לאחרונה, וחלקכם בדיוק יצאתם לדרך חדשה, אבל אזור הדמדומים תמיד טוב להתפתחות אישית, במישורים שונים, לא רק במישור העסקי.


אז תעצרו רגע, אבל באהבה. תתבוננו. צריך הרבה סבלנות. תשאירו את התלונות והמרמור בצד, את הכעס. הכל בצד. רק אתם במרכז, והדלתות שמסביבכם. האם יש דלתות שנפתחות? ומה יש שם בפנים? 

תבינו, זה השינוי של חייכם. קחו אותו בשתי ידיים.אבי שגיא, innomaze


רוצים לדעת עוד? אנחנו כאן בשבילכם.

השאירו פרטים:

טוב שיש רשתות חברתיות.

מוזמנים לעקוב ולשמור על קשר:


טוב שיש רשתות חברתיות.

מוזמנים לעקוב ולשמור על קשר:
כל הזכויות שמורות ©