מאמר :

זהות ארגונית


כיצד נגרום לעובד לייצר חדשנות? להיות יצירתי? ולוודא שהוא מחובר לארגון?


נרצה או לא, הארגון הוא משפחה. ולכל משפחה יש זהות. קו מחבר. מאפיינים שלעתים נמצאים מתחת לפני השטח. יש משפחה שרגילה לסבול וזהו הקו המחבר המשפחתי, הזהות המשפחתית שלה. יש משפחה שהקו המחבר הוא מזל, "אנחנו ברי מזל", וכן הלאה. הזהות המשפחתית היא הרבה מעבר לאמונה או רצון. היא חלק אינהרנטי ממי שאתה, עד לרמה שאתה לא מכיר משהו אחר. זה האוטומט שלך, אוסף האינסטיקטים שלך, ההוויה שלך. את הזהות המשפחתית אנחנו לוקחים איתנו לכל מקום, במודע או שלא במודע. אנחנו לא יודעים אחרת כי זה מה שאנחנו. אמנם ניתן ורצוי לתקן את המעוותים שבזהות, כגון "אנחנו משפחה של לא יוצלחים", אבל הזהות אינה מתפוגגת, אלא רק אינה שייכת לנו יותר. וגם אז, עדיין יש לנו אינטראקציה איתה, רק מכיוון אחר, של התבוננות מהצד, לעיתים במבט יותר מפוקח.

קרה לכם שהגעתם לבקר במשרדים של ארגון והרגשתם גלים עכורים באוויר? מבטים, תנועות, אנרגיה לא טובה? 


גם לארגון יש זהות. גם היא טבועה בו וגם אותה קשה לשנות. כשעובד חדש מגיע הוא לומד את הזהות הזו ולרוב יתאים את עצמו כך שיוכל להיות חלק מהמשפחה הזו שהיא מקום העבודה שלו. הוא לא יכול להרשות לעצמו להתעלם מהזהות הארגונית או להתנכר לה, מכיוון שהיא נמצאת שם, בכל מקום. היא בתוך המשרדים, בין האנשים, בתוך המחשבים והאימיילים, וגם כשהולכים הביתה ונמצאים עם המשפחה הגרעינית שלנו, הזהות הארגונית מלווה אותנו. 


איך כל זה קשור לחדשנות? 


זהות ארגונית בריאה, חיונית, איכותית, מחזקת את העובד ואת הארגון כולו. זהות ארגונית שתומכת ביצירתיות, מעודדת למידה מכשלונות ומאפשרת התפתחות אישית תאפשר לעובד להעניק את כל אלה בחזרה לארגון. 


זהות ארגונית היא הרובד העמוק יותר של התרבות ארגונית וכפועל יוצא ממנו. הזהות הארגונית נוגעת בלב ליבו של העניין, בשורש החיבור לארגון, ושואלת "מי אנחנו" ו"מה אנחנו". הזהות הארגונית היא כוח שקט ועוצמתי. היא נמצאת בתוך הגלים השקטים, בתדרים שעוברים בין העובדים. היא שואלת בכל מצב ובשקט "איזו משפחה אנחנו".


הזהות הארגונית נמצאת ברובד העמוק ביותר של הנעת החדשנות, ברמת הפרט וברמת הכלל. כשתנוהל נכון, היא זו שתאפשר לארגון להתחיל לייצר חדשנות, להנות ממחוברות עובדים בריאה ולארגון כולו לשגשג.


מהי הזהות הארגונית אצלכם?

אבי שגיא, innomazeרוצים לדעת עוד? אנחנו כאן בשבילכם.

השאירו פרטים:

טוב שיש רשתות חברתיות.

מוזמנים לעקוב ולשמור על קשר:


טוב שיש רשתות חברתיות.

מוזמנים לעקוב ולשמור על קשר:
כל הזכויות שמורות ©