רשלנות מקצועית


זה סיפור על רשלנות מקצועית.

ג'ני חיפשה בפייסבוק המלצה על בונת ציפורניים באזור מגוריה והמליצו לה בחום על מישהי שהגדירה עצמה כמקצועית בתחום.
אותה "מקצועית" טענה שהיא 6 שנים בתחום וושיש לה המון נסיון בבניית ציפורניים והרבה המלצות.
כידוע, בניית ציפורניים מצריכה מיומנות רבה ונסיון של שנים.

במהלך הבנייה ג'ני כבר הבינה שמשהו לא תקין, לא מסתדר. כשה"מקצועית" סיימה את עבודתה ג'ני כבר הבינה שנפלה לידי רמאות קשה, אך לא היה לה נעים ובכל זאת שילמה על העבודה.
התוצאה של חוסר המקצועיות - בתמונה. 
ג'ני נאלצה להסיר בעצמה את הבנייה לאחר מספר ימים, מכיוון שלא ידעה מה לעשות במקרה כזה. אותה "מקצועית" גרמה לה לעוול רב, עוגמת נפש ולתסכול. 

האם כך שוק טיפוח הציפורניים צריך להיראות?

בהחלט לא.
בואו נדבר על רשלנות מקצועית.

רשלנות מקצועית היא התרשלות של בעל מקצוע והתנהלות שלא תואמת את בעל המקצוע הסביר בתחום, בהתחשב בזמן ובנסיבות.

בשנים האחרונות אנו עדים למקרים רבים של התנהלות שאינה ראויה מבחינה מקצועית בתחום.

תחום טיפוח הציפורניים אינו תחום רפואי אך מכיוון שמדובר על טיפול בבני אדם ובגוף האדם, יש לעמוד בסטנדרטים מסוימים בכני למנוע מצבים של רשלנות ופגיעה בגוף הלקוחות.

שוק טיפוח הציפורניים בארץ עבר טלטלות רבות בשנים האחרונות. חומרים רבים ותכשירים חדשים מופיעים חדשות לבקרים, והביקוש לציפורניים מטופחות ויפות גבר מאוד, כמעט סטנדרט עולמי. 
כשיש ביקוש בשוק - יש נסיונות להגביר את ההיצע. גורמים רבים מזהים את הפוטנציאל בלהכשיר מקצועיות לתחום טיפוח הציפורן, וללא פיקוח ראוי, מאפשרים מצב של למידה מינימלי, ולעיתים קרובות אף חלקי ביותר. טיפול בגוף האדם מצריך למידה ראויה, מכיוון שפגיעה בציפורניים עלולה להסתיים בנזקים קשים ואף בלתי הפיכים.

אתיקה מקצועית היא המצפן לפיו כל בעל מקצוע ראוי לפעול. אלו הם כללים בסיסיים, שאינם בהכרח כתובים, אך ברורים לכל. יחס ללקוחה ותודעת שירות, שמירה על גוף האדם, הוגנות, עבודה ברמה גבוהה עם חומרים איכותיים ושעומדים בתקנים, ועוד. 

שוק טיפוח הציפורניים קרוב לשפל המדרגה. רגע לפני שהוא נשמט לנו מבין הידיים, הגיע הזמן לחולל שינוי אמיתי.
כל אחת יכולה להיות שותפה לשינוי, מקצועית או לקוחה. כיצד?

כמקצועית - אל תנסי לשווק את עצמך ולהיות מה שאת עדיין לא. נסיון וידע מגיעים עם הזמן והמון למידה. את רוצה להכנס לתחום? אל תתפשרי על פחות מבית ספר שמלמד ברמה גבוהה ולעומק. אל תתפשרי על פרקטיקה ברמה גבוהה. אל תכניסי את עצמך למצבים חמורים שעלולים לעלות לך ביוקר מכיוון שעבודה כזו יכולה להסתיים בתביעה על רשלנות מקצועית, ובהתאם לרמת הפגיעה בגוף - אף לרשלנות רפואית. אם אמך או אחותך היו מולך, היית פועלת באותו האופן?

כלקוחה - הקפידי לברר היטב לפני שאת מגיעה לטיפול בציפורניים. אל תסתמכי על המלצת פייסבוק מאדם שאת לא מכירה. את לא שפן נסיונות של תחום הטיפוח. תבררי היטב מי נמצא מאוחרי השולחן, מה הידע והנסיון, התעודות. תשאלי שאלה או שתיים, תבקשי לראות עבודות.
אני מעדיף לראות את ציפורנייך בפייסבוק, מטופחות ויפות, ולא אצלי בקליניקה, פגועות והרוסות.

רגע לפני שאנחנו ממש מאבדים שליטה, הגיע הזמן לקחת אחריות.


רשלנות מקצועית
logo בניית אתרים