ציפורניים חזקות ובריאות


כולן רוצות ציפורניים חזקות ובריאות. גם את.

לצערנו, המציאות לא כלכך פשוטה ורק למעטות יש ציפורניים חזקות, וגם זה רק לתקופות מסוימות...

הציפורניים שלנו לרוב חזקות בתקופת שנות העשרה לחיינו, כשהן צומחות מהיר יחסית וגופנו מתפקד באופן יחסית די מיטבי - מתפתח ומטפל בעצמו. בהמשך, הן מתחזקות שוב, באופן מפתיע, דווקא בתקופת הגיל השלישי.
עם הגיל, ועם השינויים הגופניים וההורמונליים הדברים משתנים. הציפורניים משנות את אופיין - חוזקן, מראן ובריאותן. קצב הצמיחה משתנה באופן תדיר. אפשר לומר שבאופן כללי הוא לא אחיד כי גופנו עובר שינויים בכל רגע נתון והציפורניים הן הראשונות להיות מושפעות והאחרונות להתאושש.

ציפורן חלשה היא לא רק בעיה אסתטית, אלא בריאותית. הציפורן צריכה להגן על קצות האצבעות, וכשהיא לא מבצעת את תפקידה כראוי הגוף חשוף לזיהומים ולצרות אחרות. ציפורן חלשה גם מתבטאת בתחושת אי נעימות בקצות האצבעות, רגישות גבוהה, וכשלא מטופלת נכון ובזמן עלולה להחמיר עד למצב של עיוותים קבועים בה ובעור שמסביבה (
Pterygium).

כשמדברים על ציפורניים חזקות אפשר להתייחס למספר נתונים - גמישות, עובי, מהירות צמיחה, קשיות, פריכות, איכות ההזנה הטבעית.
כל אחד מהפרמטרים האלה משפיע אחרת על הציפורן, וכשהם מתדרדרים גם מצב הציפורן מתדרדר. 
לציפורניים חזקות צריך איזון טוב בין הפרמטרים, כך שאם יש ציפורניים יותר מדי גמישות עלינו להגביר את החוזק, או ציפורניים שאורכות מהר יש להגדיל את העובי, וכן הלאה.
ללא אבחון ומעקב מסודרים מאוד קשה לדעת מה הם הפרמטרים הבעייתיים, במיוחד לעין לא מקצועית.

בניגוד למקובל לחשוב, מחזק ציפורניים הוא לא תכשיר קסם ולא מחזק את הציפורניים בכל המצבים, אלא מתאים לציפורניים שסובלות מגמישות יתר, קשיות חלקית ולעתים דלמינציה. במקרים מסוימים מחזק ציפורניים יכול רק להרע את המצב... ממש באופן לא צפוי ולא הגיוני מורחים מחזק ומצב הציפורניים מתדרדר עוד... אז עכשיו את מבינה את הסיבה!

שאלה שחוזרת המון - האם לק ג'ל מחזק את הציפורניים? התשובה היא לא. לק ג'ל, אם נעשה כראוי ובאופן מקצועי יכול לשמור על חיוניות הציפורניים ולהגן עליהן ובכך לחזק אותן, אבל הוא לא עושה תהליך מעצמו לחזק את הציפורניים. 

אם את רוצה ציפורניים חזקות ובריאות את מוזמנת אליי לקליניקה לאבחון מסודר, נבין יחד מה הם הפרמטרים שמאפיינים את ציפורנייך, נקבע תהליך שיקום מסודר ונחזק אותן. התהליך אורך כמספר חודשים, שבמהלכם אנו עושים מיטוב של הטיפול ומתאימים מינונים, כמובן בליווי מלא. בסופם - ציפורניים חזקות, בריאות וחיוניות!
ציפורניים חזקות זו לא מטרה דמיונית... זה אפשרי בהחלט אם עובדים נכון.
לתיאום תור התקשרי כעת או השאירי הודעה ונשוב אליכיך בהקדם.

אבי שגיא,
ניקולוג

ציפורניים חזקות ובריאות
logo בניית אתרים