קנדידה ופטרת ציפורניים


פטרת ציפורניים היא תופעה די רחבה של זיהומים שנגרמת על ידי דרמטופיטים, כשהזן העיקרי שתוקף את הציפורן הוא טריכופיטון רוברום. הפטרת יכולה להופיע מתחת ללוחית הציפורן
פטרת הציפורניים תמיד תלווה באוניכוליזיס והיא עלולה להיות מלווה בתופעות רבות אחרות, וביניהן ציפורן חודרנית שהיא המוכרת מבין תופעות הציפורניים.
הטיפול בפטרת ציפורניים יכול להיות די פשוט כשהיא בתחילת ההתפשטות, והופכת להיות קשה ומורכבת עם הזמן, כשסיכויי ההחלמה המלאה הולכים ופוחתים.

קנדידה, לעומת זאת, אינה מחלה. זו פטרת שאנו נושאים בגופנו באופן קבוע, והיא שותפה מלאה לחלק מהתהליכים החיוניים שגופנו עובר. מתי הקנדידה הופכת לבעיה? כשגופנו לא מאוזן והקנדידה משגשגת יתר על המידה ואז אנחנו עדים לפעילותה במקומות שונים ובעיקר חשופים. הקנדידה הנפוצה מופיעה בעיקר במקומות לחים, כצפוי, מכיוון ששם נוח לה לשגשג. אזורים נפוצים הם הנרתיק, חלק הפה ועוד. במקרים חמורים מאוד של חוסר איזון הקנדידה יכולה גם לפגוע בציפורניים.

חלק מהמצבים הגורמים לקנדידה: מתח נפשי שפוגע ישירות באיזון החומרים והתהליכים בגוף, תזונה לקויה, נטילת אנטיביוטיקה (שפוגעת קשה במאזן הגוף), הגיינה אישית לקויה, נטילת סטרואידים, ובמיוחד אצל נשים  - גלולות למניעת הריון. באופן כללי: פגיעה באיזון הגופני של הגוף מכל סיבה שהיא משפיע ישירות על איזון הקנדידה הויא עלולה להתפשט למקומות לא רצויים.

כעת ברור שהקנדידה בציפורניים היא פנימים, מגיעה מתוך הגוף, לעומת פטרת שתוארה למעלה שבדרך כלל תגיע מהחלקים החשופים.

פטרת ציפורניים שמקורה בקנדידה מעידה על מצב גופני ירוד מאוד ולכן היא לא המקור ברוב המוחלט של המקרים. ובכל זאת, פגיעה באיזון הגוף משפיע ישירות על יכולת הגוף להתמודד עם מזהמים כך שבכל אופן כשהאיזון מופר גופנו חשוף לפגיעת מזהמים באופן מוגבר.

רוצים לדעת עוד? מוזמנים לקליניקה של אבי שגיא לאבחון פרטני ופתרון לכל סוגי פטרות הציפורניים.

לתיאום תור לאבחון התקשרו כעת או השאירו הודעתכם ונשוב אליכם בהקדם.
קנדידה ופטרת ציפורניים
logo בניית אתרים