ציפורן חודרנית טיפול ביתי


ציפורן חודרנית היא בעיה קטנה-גדולה. היא קטנה כי היא רק בבהונות, ואפילו רק בצדדים שלהן. לעיתים כלל לא רואים אותה. היא שולית עבורנו ויש לנו נטייה להזניח אותה כי אנחנו מצליחים איכשהו להסתדר איתה, מקסימום לא דורכים על הרגל עד הסוף. ומנגד, היא בעיה גדולה מאוד... מכיוון שבשלב מסוים היא עלולה להפוך לצרה צרורה שאין לנו מושג בכלל איך אפשר להיפטר ממנה. היא מטרידה אותנו יום ולילה, ממצב שקשה לנו לנעול נעליים, ממשיך בחשש תמידי שמישהו בטעות ידרוך לנו על הבוהן, ומגיע עד למצב שאנחנו צועקים מל מגע קל של הציפורן עם השמיכה בלילה. זה לא חיים...

אז הנטייה הראשונה היא לטפל בבית - ציפורן חודרנית טיפול ביתי,  פותחים את האינטרנט ומחפשים פתרונות. ומשרים את הרגל במלח, בסבונים ושמנים, מורחים משחות ותכשירים ומה לא. והמרדף לא מסתיים. החודרנית עדיין שם.
טיפול ביתי בציפורן חודרנית יכול להיעשות בבית בצורה טובה רק אם אתם מומחים לעניין. טיפול בחודרנית מצריך מיומנות רבה, לדעת לזהות את נקודת הכאב ובעדינות רבה לשחרר אותה, ובהמשך להפריד בין הציפורן לעור מבלי למשוך שום דבר ולא לגרום לנזק. הנטייה הטבעית שלנו היא לגזור את האזור שמציק, אבל זו טעות... אנחנו לא גוזרים, אלא משקמים. ולומדים כיצד נכון לגזוז את הציפורניים מבלי לפגוע במבנה שלהן ולגרום שוב לחודרנית. זכרו: ציפורניים גוזרים ישר בלבד! לא מעוגל ולא חודרים פנימה לאזורים רגישים!
טיפול ביתי יכול להיעשות באמצעות הפעלת לחץ מתון על האזור שכואב, למשך כ-10 דק', פעמיים ביום, ולנסות בעדינות להפריד את הציפורן מהעור באמצעות צמר גפן או פד כלשהו. רצוי להיעזר בשמנים טבעיים. חשוב לזהות את אזור ההפרדה, הקו שאם נזיק לו נפגע ברקמות העדינות של מכלול הציפורן. השריית כף הרגל במים חמימים ותכשירים מלווים יכולה לעזור, אבל לרוב לא תפתור את הבעיה, לעיתים היא רק מטשטשת את תהליך ההחלמה.
טיפול ביתי בציפורן חודרנית יכול להיעשות רק במקרים מאוד עדיניים וראשוניים ולא כשהמצב הופך בעייתי, ובטח לא כשהציפורן ממש כואבת, האזור אדמומי ונפוח.

אז האם טיפול ביתי בציפורן חודרנית אפשרי? כן, רק ברמה של רגישות קלה עד בינונית. וגם אז, אם לא מצליחים אחרי כשבוע יש לפנות לאיש מקצוע.
לצערי, אנשים שמנסים לטפל ביתי כמעט ולא מצליחים מכיוון שהסוד הוא מיומנות, והיא חסרה למי שלא מתעסק במקצוע ביום יום ומטפל במאות ואלפים שסובלים מהבעיה. האמת די כואבת: אנחנו לא באמת מספיק מנוסים לטפל בגופנו. אנחנו פועלים על פי אינסטינקטים, ומנסיוני בקליניקה מטופלים לרוב עושים את הפעולות ההפוכות וההרסניות! וחבל, הם מרחיקים מאוד את הריפוי הטבעי ואז הדרך לשיקום הולכת ומתארכת.

בקליניקה שלי אני מטפל טיפול טבעי בריאותי. הוא נוח ועדין ממש כמו טיפול ביתי, רק שמתבצע במקצועיות רבה ונסיון רב, ובמקביל אני מלמד את מטופליי כיצד לשמור על הציפורניים ולהמנע ממצב של חודרנית.

רוצים לדעת עוד? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
logo בניית אתרים