טיפול בכסיסת ציפורניים


כסיסת ציפורניים היא סוג של מגפה שקטה.
היא אמנם לא מסוכנת בדרך כלל, אבל ממש כמו כל הרגל מגונה או דחף כפייתי - היא משבשת לנו את החיים ומטרידה אותנו.

כסיסה נחלקת לשניים:

כסיסת ציפורניים וכסיסת עור. בדרך כלל מי שכוסס ציפורניים לא כוסס עור, ולהיפך. אחוז קטן מהכוססים כוסס גם ציפורניים וגם עור, או לסירוגין.
כסיסת העור חמורה יותר מכסיסת הציפורניים ועלולה לגרום לזיהומים בגוף. כסיסת הציפורניים לרוב אסתטית, אך גם היא עלולה להיות מסוכנת ולגרום לזיהומים.
הכסיסה נובעת ממספר סיבות עיקריות, ביניהן אי נוחות בקצות האצבעות ובציפורניים, חיקוי של דמות מבוגר עוד בהיותנו קטנים, תחושת מתח ולחץ, חרדה.
ברוב המקרים זהו הרגל, דפוס, שמאוד קשה להפטר ממנו, גם כשהסיבה לכסיסה כבר איננה.
הכסיסה הופכת מהר מאוד להתניה, הרגל כפייתי שאין לנו בו צורך אמיתי, אלא מבטא מקומות נפשיים. במקרים מסוימים הכסיסה תגיע לאחר טראומה לציפורניים, או מצבי אי נוחות, כגון בניית ציפורניים, עור יבש , מגורה או אדמומי, עבודה עם מים או חומרים פעילים ועוד.

האם יש טיפול לכסיסת ציפורניים? התשובה היא כן! בהחלט.

ראשית עלינו לבטל את גורם ההתניה. אם מצב נפשי גורם לנו לכסיסה - כל פתרון חיצוני יהיה פחות אפקטיבי.
לאחר שטיפלנו בגורם ההתניה אנחנו עוברים לטפל בסימפטומים שנותרו וכבר אין לנו צורך בהם. כיצד? יש שיטות רבות.
מרה היא השיטה המקובלת ונפוצה שלפעמים עובדת יפה. ניתן לרכוש בבתי המרקחת. אמנם היא שיטה בעלת אופי שלילי - טעם מר שגורם לנו לדחיה - אבל היא בהחלט פתרון לכסיסת ציפורניים.

אם מחפשים פתרון לכסיסת ציפורניים בעל אופי חיזוקי, חיובי, עלינו לשנות את הגישה, ולהתייחס לציפורניים אחרת: הן כבר לא גורם טורדני אלא חיובי. וכיצד עושים זאת? מתחילים לטפל ולטפח את הציפורניים והעור. ישנם תכשירים ותמהילים ייחודיים שמגבירים משמעותית את חיוניות העור והציפורניים ומשפרים משמעותית את היחס שלנו כלפיו.
כארומתרפיסט, אני יכול לומר באופן ודאי שתמהילי שמנים יכולים לעשות עבודה נפלאה ומשפיעים יפה מאוד על המטופלים. חלקם הגדול משנים גישה ומתייחסים לציפורניים ולעור שלהם בגאווה! הציפורן כבר לא מטרד, היא לא מפריעה ואין בה תחושת אי נעימות אלא להיפך, תחושת נעימות, אסטתיקה!
טיפ קטן - מחזק ציפורניים אינו פתרון טוב למצבי כסיסה, הוא מגביר את רגישות הציפורניים.
טיפול בכסיסת ציפורניים הוא אכן אפשרי ובשביל זה אני כאן בשבילך, התקשרו עוד עכשיו לקבלת הפתרון המושלם
בואו להפטר מהכסיסה, השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם.
logo בניית אתרים