אוניכוליזיס


אוניכוליזיס היא מחלת הציפורניים הנפוצה ביותר.

 

למעשה, כמעט כל מחלת ציפורניים מלווה באוניכוליזיס, מה שגורם לה להיות תופעה מאוד מתעתעת וקשה לטיפול.

לפני 8 שנים, כשהכנסתי לראשונה את המושג לארץ, כמעט ואף אחד לא הכיר את התופעה, קראו לה "פטריה". מאז נעשתה הרבה עבודה וכיום מניקוריסטיות רבות כבר מכירות את המושג ויודעות לזהות אותו.

מדוע זה כל כך חשוב?

מכיוון שעל פי הנחיות יצרן אסור בשום אופן לעשות טיפול קוסמטי (לק ג'ל, בנייה) על ציפורניים שאינן בריאות. במיוחד במקרה של אוניכוליזיס.

אז מה זה באמת אוניכוליזיס?

מצב שבו מסיבות שונות לוחית הציפורן מאבדת את ההצמדות למיטת הציפורן ופשוט מתנתקת ממנה. לרוב זה קורה מכיוון שההגנה הדיסטלית נפגעת ונסוגה לאחור, לאזורים יותר בטוחים בהם זרימת הדם יותר חזקה ולמנגנוני הציפורן קל יותר להתמודד עם הבעיה.

מרגע ההיפרדות הציפורן נחלשת, מתייבשת, משנה את צבעה וצורתה. לעתים יורגשו לחצים וכאבים בתעלות או באזור השורש. מיטת הציפורן חשופה וכאזור רגיש היא מגיבה לכל חומר שלא ראוי לבוא איתה במגע. לכן, במצב כזה יש להמנע מחשיפה של מיטת הציפורן לחומרים שונים, אפילו כאלה שנראים לנו טבעיים ובטוחים. (הנחה שגויה שאני שומע הרבה אצל מטופלים – טבעי הוא לא בהכרח בטוח או טוב לגוף)

מכיוון שאוניכוליזיס משתנה מאחד לשני, אין שניים שהטיפול עבורם יהיה זהה, וחשוב להבין את המקור לבעיה ולטפל בהתאם. טיפול שיעיל לאחד יכול להיות לא יעיל לאחר ולפעמים גם להסב נזקים. נשמע מוזר? ככה זה באוניכוליזיס.

מה לא כדאי לעשות?

-        - לא גוזרים את הציפורניים פנימה, הגרוע מכל הוא לחשוף את מיטת הציפורן

-        - לא מורחים חומרים נוגדי פטרת ללא בירור מעמיק של שורש הבעיה. אלה חומרים קורוזיביים שבקלות יכולים להחריף את הבעיה

-        - לא מטפטפים שמן עץ התה, הוא לא מתאים לטיפול בבעיה ועלול אפילו להחריף אותה

-        - לא מנסים כל מיני שיטות שמופיעות ברחבי האינטרנט – חומץ, אקונומיקה, מלח וטעויות נפוצות אחרות. כל אלה סביר שרק יחריפו את המצב, יזיקו למיטת הציפורן ויהפכו את הטיפול למורכב ויקר יותר

-        - לרוב אין טעם לפנות לטיפול אצל רופא מכיוון שאין שום תכשיר או תרופה בעולם הרפואה הקונוונציונלית שייעודי לטיפול בבעיה. אל תטרידו את רופא עור בעניין הזה, ממילא הוא עמוס ומטפל בבעיות הרבה יותר חריפות

-        - לא מרבים (ואפילו ממעטים) בחשיפה למים וחומרים קורוזיביים אחרים

 

כשממלאים לוטו אפשר לנחש. באוניכוליזיס כל ניחוש עולה לכם בבריאות, בזמן ובכסף.

 

באוניכוליזיס מטפלים באופן יסודי ושומרים על ציפורניים בריאות. טפלו בעצמכם!

לתיאום תור לאבחון יש ליצור קשר במספר 0524379460

אבי שגיאlogo בניית אתרים