ניקולוגיה - טיפולים טבעיים לבעיות ציפורניים


אנחנו חיים בעידן מהיר. מהיר מאוד.

איבדנו את הסבלנות לתהליכים טבעיים. הכל צריך להגיע עד אלינו במהירות הרבה ביותר ובדיוק הרב ביותר.
אבל בואו נודה על האמת, הגוף שלנו לא השתנה יותר מדי. הוא עדיין עובד על פי ה"תוכנה" שלו, הקצב שלו. אמנם איכות החיים משתפרת אבל לפצע לוקח את אותו הזמן להחלים כמו במאה הקודמת.

מה עוד קרה לנו בעשורים האחרונים? התרגלנו שמטפלים בנו. אנחנו מאבדים קשר לגוף שלנו. הרופא אחראי על הגוף שלנו, הפסיכולוג מלמד אותנו על עצמנו, המניקוריסטית אחראית על הציפורניים שלנו. אנחנו מכונה, ויש מעבדות ומוסכים שמטפלים בנו.

כשאנחנו מבינים שיש בעיה, אנחנו לא עוצרים ומקשיבים לגופנו, אלא מזדרזים ופונים לגורם שלישי שיציל אותנו מהבעיה. שיעמיסו עלינו תרופות! שיחתכו לנו! שיחליפו לנו!.... כל מה שאפשר, כדי שנחזור מהר לשגרה. אבל האמת היא, שחוזרים לשגרה אחרת. אי אפשר להפתר מבעיה עם פתרונות מלאכותיים.

ציפורן חודרנית . די ברור לכולם שהפתרון המיידי הוא ניתוח. כך ממליצים הרופאים, כך כתוב באינטרנט, ככה כולם עושים. האם עצרת ושאלת את עצמך האם זה באמת כך? האם נערה בת 18 עם ציפורן חודרנית, שכל החיים עוד לפניה, צריכה לעבור ניתוח, להסיר רצועה מהציפורן שלה לתמיד ולחיות עם פגם אסתטי לכל החיים? התשובה היא לא. אמנם לחתוך זה הכי מהיר וקל, אבל מה ההשלכות?

פטרת הציפורן . מרעיפים עלינו כדורים. ולייזר. ומשחות. ועוד משחות. ומשייפים וממיסים ומקציפים. עוד ועוד וכמה שיותר. ומה אחוזי ההצלחה? לא גבוהים. מדוע?

כסיסת ציפורניים . מוכרים לנו משחות ותכשירים. מדביקים לנו ובונים לנו ומשייפים לנו וחובשים לנו. עושים לנו הכל. ומשהו מזה באמת עוזר? רק לפעמים. וגם זה לא לתמיד. מדוע?

קיימות עוד עשרות ומאות תופעות ציפורניים שונות ומשונות. מישהו בכלל מתייחס אליהן אם לא נדרש לבצע ניתוח או לתת תרופה?

בואו נודה על האמת. התרגלנו שתרופות פותרות הכל. התרגלנו שחותכים. שמטייחים. הרגילו אותנו. יצרו נורמה שאין לנו מנוס אלא לשתף איתה פעולה. ומה האמת?

אז ככה: האמת היא שגופכם באחריותכם. שהגוף רוצה התייחסות וטיפול. שלכם .
זה לא קסם, הריפוי ברובו טבעי ונתון בידכם. 
אז מה עוצר אותנו? הבנה של הטכניקות. המינונים. התדירות. אם אנחנו פועלים על פי ההבנה שלנו ולא על פי תוכנית מומלצת שנבנתה על ידי מומחים, כנראה שהדבר נדון לכשלון. כל אחד ותחומי ההתמחות שלו, קריאה באינטרנט למשך 10 דק' ונסיון לפתור את הבעיה לא מבטלים את הצורך במומחה אמיתי שינחה אתכם וילווה אתכם עד לפתרון הבעיה.

ציפורן חודרנית - ניתן לפתור את התופעה בעבודה אישית.
עם ליווי אישי נכון והסברים ברורים כיצד לטפל ניתן לצלוח כמעט כל תופעה של ציפורן חודרנית. הבנה של האנטומיה, של הגורמים לתופעה, של המינונים וסדר הפעולות חשובים מאין כמותם. בנוסף, כמו כל דבר בחיים, יש ללמוד היטב כיצד לבצע פעולת מניעה לעתיד, וזה גופנו, זו פעילות תמידית שנמשכת כל החיים. מראה הציפורן לא חשוב לכם? תחתכו. ותחתכו שוב בהמשך, ולבסוף יתכן ותגיעו למצב שמסירים לכם את הציפורן שנותרה. הציפורן אינה מיותרת, היא שם ויש לה מטרה ברורה - להגן על קצות האצבעות.

פטרת הציפורן - שוק שמגלגל כסף רב, כשלמעשה הפתרון יכול להיות טבעי ופשוט. אכן נדרשת התמדה, עבודה על פי תוכנית מסודרת, עם מינונים נכונים וליווי צמוד, אך בהרבה מקרים ניתן להפתר מהתופעה. וכמו מקודם, אין פתרונות לכל החיים. התחמקתם הפעם כשלקחתם כדורים או טיפלתם בלייזר? הפטרת עלולה לחזור ולבקר אתכם בעתיד. אין קסמים, נדרשת פעולת מניעה ומעקב כל החיים.
אצלנו בקליניקה אנו מטפלים בתמיסת מי מלח. זו תמיסה שעובדת מצוין על פטרת ואחוזי ההצלחות יפים מאוד. אז מה הבעיה להכין בבית ולעשות? ולמה זה לא עובד? כי כמו בכל דבר בחיים, צריך לדעת בדיוק כיצד לעשות. אם אשרה את כף הרגל בקילו מלח בישול למשך יומיים זה יפתור את הפטרת? ואולי אם אוסיף הרבה מלח לאוכל? או שאמרח מלח על האזור? אולי רעיונות אלה מעלים בכם גיחוך אבל הם אמיתיים לגמרי. כל אחד לוקח את הטיפול למקום אחר, על פי הרגש שלו. זה לא עובד ככה... חשוב לעבוד על פי מינונים נכונים, על פי תוכנית עבודה מסודרת וליווי אישי, עם מומחה שמבצע מעקב ומזהה שאכן יש התקדמות והטיפול מתקדם כראוי. 

ממש כמו שלא לומדים לנהוג רק מתיאוריה, ולא לומדים לשחות בהתכתבות, טיפול טבעי צריך להיעשות באופן מסודר ולא על פי הרגש הפנימי או ההגיון שלנו.
איך קרה שדווקא הטבעי, שהוא הכי נכון ומדויק עבורנו, דווקא בו התרגלנו לזלזל?

נסכם: הבריאות שלכם בידכם. לא בידי הרופא או מטפל אחר כלשהו. לא כדורים ולא סכינים. אצלכם .
לא תעשו עם זה משהו?

מחפשים אבחון לבעיית ציפורניים? התקשרו כעת או השאירו הודעתכם ונשוב אליכם בהקדם.
logo בניית אתרים