ניקולוגיה - רפואה טבעית לציפורניים


ניקולוגיה - Nychology

ענף חדש ברפואה טבעית שעוסק בטיפול בציפורניים.
ענף זה ייחודי לעולם הציפורניים וכולל בתוכו שיטות טיפול אלטרנטיביות לטיפול בבריאות הציפורניים.

המילה ניקולוגיה (Nychology) מקורה ביוונית, ופירושה "תורת הציפורניים"; ביוונית: νύχια ובלועזית nýchia משמעותה ציפורניים, לוגיה היא תורה.

הניקולוגיה מהווה אלטרנטיבה רפואית וטיפולית לרפואה הקונבנציונלית. היא אינה סותרת אותה, אלא מוסיפה עליה, ומאפשרת דרכי טיפול ברורים ומסודרים שמבוססים על פתרונות טבעיים.

עולם הרפואה הטבעית היה ידוע אלפי שנים, ולאחרונה החל לצבור תאוצה משמעותית.
רפואה אלטרנטיבית עוסקת במציאת פתרונות לתחלואים גופניים באמצעות פניה לשורש שלהם.לכאורה, בימינו זה נראה מאוד פשוט - יש מחלה, פונים לרופא, מקבלים משחה או כדורים והכל מסתדר. אבל מה הגורם לבעיה? מה מבטיח שהיא לא תופיע פעם נוספת? והאם הכרחי להעמיס על הגוף חומרים שאינם טבעיים? קל להיות שבוי של המערכת הרפואית ולהתמכר לעוד טיפולים ועוד כדורים, וכדורים נגד כדורים. וכדורים נגד טיפולים. למעגל הקסמים הזה אין סוף. הקשה ביותר הוא להתמודד עם המציאות ולהבין שהרפואה היא טבעית, והיא שלנו. כמובן שהרפואה הקונבנציונלית חשובה מאוד, אך עלינו לקחת אחריות על חיינו ולהפנים שבחלק לא מבוטל מהמקרים אנחנו יכולים לעשות את השינוי, ממש בעצמנו.

בעולם הציפורניים, במקרים שאינם מצריכים התערבות כירורגית, ניתן לטפל באופן טבעי.
לעתים נדרשים טיפולים רפואיים קונבנציונליים, אך בעיקר במקרים קשים שנובעים מהזנחה ארוכת שנים או טיפול לא נכון. 
'ניקולוגיה' היא המומחיות לטיפול בציפורניים, ובדגש על טיפול טבעי. הגורם המוסמך ברםואה קונבנציונלית לטיפול בציפורניים הינו רופא עור וציפורניים.

אז למה צריך טיפול מסודר?
- בכדורים, ברור לנו שאם אומרים לנו ליטול שתי גלולות ביום, זה בדיוק מה שנעשה. אבל בטיפול עם חומרים טבעיים שזמינים לנו תמיד והם אפילו חלק מהתפריט שלנו, לא נראה לנו מסוכן או פחות יעיל לשנות מינונים. וזו טעות חמורה כי המינון משמעותי להצלחת הטיפול.
- כמעט מאותה סיבה, מכיוון שהחומרים הטבעיים זמינים ומאוד מוכרים לנו ביומיום, אנו מרגישים בנוח להוסיף מרכיבים ולשנות את התמיסות על פי תחושותינו. זה כמובן עלול לפגוע במהלך הטיפול
- כשזה טבעי ממש לא אכפת לנו לנסות. אז מנסים כל מה שבא, כל עצה באינטרנט או של חברים, אבל מה? זה לא עובד. נדגיש: חשוב לאבחן את התופעה באופן מסודר. נסיון "לירות לכל הכיוונים" אינו יעיל כלל
- ביצוע מעקב מסודר על התקדמות התהליך יוצרים הרגלים בריאים של שמירה על בריאות הציפורניים והבנה כיצד למנוע תופעות לא נעימות בעתיד. כמובן שבמידת הצורך להפנות לטיפול רפואי קונבנציונאלי.

להסברים נוספים על שיטות הטיפול שלנו ניתן ליצור קשר: 0524379460


ניקולוגיה - רפואה טבעית לציפורניים
logo בניית אתרים