ציפורניים צהובותציפורניים צהובות היא תופעה מאוד רחבה, כל כך רחבה שהיא נלווית כמעט לכל בעיית ציפורניים שקיימת.

הצהבה של הציפורניים יכולה להיות כמעט חסרת משמעות במקרים מסוימים, ואילו במקרים אחרים היא בעלת משמעות רבה מאוד ומעידה על צורך באבחון וטיפול מהירים.

ציפורניים צהובות יכולות להגרם מסיבות שונות. ברמה הפחות מזיקה מדובר על כתמים צהובים על גבי הלוחית שנובעים משאריות לק או חומרים שהתפרקו וחדרו פנימה ללוחית. זהו מקרה אסתטי לחלוטין ואין צורך לבצע פעולות מסוימות בכדי לטפל בו.
במקרים מורכבים יותר, הצהבת הציפורן מופיעה באוניכוליזיס, בה הלוחית מתנתקת ממיטת הציפורן ולכן באופן טבעי גם מצהיבה (או מלבינה). במקרה כזה חשוב להגיע לאבחון וטיפול מהירים.
פטרת בציפורניים תמיד תהיה מלווה בהצהבת הציפורניים וכתמי ציפורניים נוספים.
במקרה של חשש לפטרת חשוב להבדק בהקדם ולהתחיל בתהליך של טיפול.
הציפורניים מצהיבות גם כשיש האטה בצמיחת הציפורן, שיכולה לקרות מסיבות שונות, ביניהם הזדקנות, טראומות לציפורן, מחלות של הגוף או הציפורניים עוד.
במקרים חריגים ניתן להתקל בתופעות יוצאות דופן, סינדרומים שגורמים להצהבת הציפורניים ללא הסבר רפואי מדעי מובהק. במקרים כאלה לא תמיד ניתן להשפיע על מראה ובריאות הציפורניים, אם כי תמיד כדאי לנסות מכיוון שכל גוף מגיב אחרת לטיפולים.
הצהבת הציפורניים יכולה גם להופיע במקרים של חשיפה לחומרים שונים שגורמים ללוחית לאבד מחיוניותה.
לעיתים ניתן להתקל במקרים הפוכים, ציפורניים שמוזנות יתר על המידה ומקבלות גוון צהבהב טבעי. במקרים אלה אין כל צורך להלחם בתופעה, היא בריאה לחלוטין, אם כי מאתגרת אותנו במה שקשור למניקור ולק ג'ל.

הצהבת הציפורניים היא בדרך כלל תופעה שלילית ומעידה על ציפורניים שאינן חיוניות וזקוקות לאבחון וטיפול.


איך בדיוק הטיפול מתבצע? בשביל זה צריך להגיע לקליניקה של אבי שגיא.

אם אתם סובלים מציפורניים צהובות אתם מוזמנים ליצור קשר, נקיים לכם אבחון מסודר ונפתור את הבעיה באופן טבעי ובריא.
לפרטים
0524379460
אבי שגיא, ניקולוג, מתמחה בטיפול בציפורניים

ציפורניים צהובות
logo בניית אתרים