ציפורניים עבות וקשות


התעבות של הציפורניים היא בעיה שמטרידה אנשים רבים.
לרוב לא מתייחסים אליה, היא נראית ומורגשת כמשהו שמטריד רק קצת, פה ושם, אולי בעיקר כשבאים להתמודד עם גזיזת הציפורניים. כשמגיע תור הציפורן העבה המצב הופך מאוד מתסכל. אנחנו מורגלים לחפש שיטות שונות בכדי לרכך את הציפורן. שמענו המלצות ממשפחה וחברים להשרות את הציפורניים במים חמימים וסבון בכדי לרכך אותן ורק אז לגזור, ואכן אצל חלקנו זה מצליח. המים מחלחלים בין לוחיות הקראטין, מנפחים את הציפורן ובכך מגבירים את גמישותה באופן זמני. כך מתאפשר לנו לגזוז את הציפורניים ביתר קלות. אבל... זה לא תמיד עובד, לא לכולנו וגם לא תמיד. מדוע?

ציפורניים הופכות להיות עבות מסיבות שונות. הסיבות העיקריות הן:
מחלות של העור והציפורניים-

- כחלק מתופעות של זקנה

- מחלות של הגוף

- האטת צמיחת הציפורניים

- טראומות ועיוותי ציפורניים

- בעיות אסתטיקה, הזנחה


במידה והציפורניים עבות בגלל מחלות של הציפורניים והעור חשוב לטפל בבעיה בכדי שהציפורן תחזור לעובי הנורמלי שלה. מחלות ציפורניים כאלה יכולות להיות רבות ומגוונות - פטרת הציפורניים, אוניכוליזיס, טרג'יום, סינדרומים שונים, מחלות של מיטת הציפורן, היפרקרטוזיס, הייפוניכיה, רטרוניכיה ועוד.

במידה ומדובר במחלות של מערכות הגוף כמובן מומלץ לטפל בהן בכדי לשפר את מראה ציפורניים, אם אפשרי.

כשמדובר במצב של זקנה או תופעות לוואי של מחלות והציפורן "תקועה" ולא מתפתחת, או במצבים שהצמיחה מאוד איטית, או במצבים שהצמיחה לא ישרה ולא מסודרת באופן נורמלי, ניתן לטפל בציפורן העבה באמצעות תכשירים ייעודיים - על פי מצב הציפורן. במקרים קלים אכן ניתן לרכך אותה באמצעות השריה במים חמימים ומעט סבון ואז הגזיזה קלה יותר. במקרים שהריכוך לא מספיק יעיל ועדיין יש קושי בגזיזת הציפורניים, יש להמנע מהפעלת כוח מכיוון שכך נוצר לחץ על מיטת הציפורן ועלולות להתפתח בעיות שונות. במקרה כזה יש להיעזר בתכשירים חיצוניים ייעודיים.

במצב שהציפורניים עבות בגלל הזנחה מומלץ לפנות פעם בחודש לטיפול פדיקור לטיפול אסתטי של שיוף וקיצור הציפורניים, ולאחר מכן להזין אותן היטב למשך תקופה בכדי להחזירן למצבן המקורי.


לאבחון ציפורניים עבות וטיפול אתם מוזמנים ליצור קשר ולהגיע לקליניקה לאבחון מסודר. 


logo בניית אתרים