מסיר לק או אציטון?

במה להשתמש, מסיר לק או אציטון??  🤔
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
זו אחת השאלות שנשאלות בלי סוף. ובצדק. השוק עמוס במוצרים להסרת לק. אז במה כדאי להשתמש? אז התשובה מעט מורכבת:⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀

מסיר לק לרוב עדין יותר, פחות עוצמתי אבל גם אינו נקי - מוסיפים לו חומרים שונים בכדי לקבל את שיקוי הקסם הזה. אציטון, לעומתו, עוצמתי מאוד, מייבש, אבל הוא נקי מבחינת מרכיבים. ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
אם את מורחת לק רגיל, ואפילו צבעוני עדין - אפשר להשתמש בשני התכשירים. אם את מורחת לקים מאוד פיגמנטיים או בעלי תוספים שונים כגון לק חול, פלי יקיז למיניהם ובטח לק ג'ל - אז התמונה מתבהרת: האציטון יעשה את העבודה הרבה יותר מהיר וביעילות רבה יותר מחברו ויחשוף אותך פחות לחומרים לא בריאים. 

יש מגוון רב של חומרים שמתווספים למסיר הנטול. מרמת סולבנטים, אלכוהול ועד ריחות וצבעים. כל יצרן מוסיף חומרים שונים, ואין אכיפה כך שאת לא יודעת בוודאות את המרכיבים (למרות רשיון משרד הבריאות). בנוסף גם לא מצוינות הכמויות. יש משמעות רבה לכמות ולתדירות החשיפה מבחינת תגובה אלרגית. 

לא סביר שיש במוצר חומרים שמסוכנים עבורך אלא אם כן את אלרגית להם או שהיצרן נוכל/התרשל.

בשורה התחתונה: אין משמעות לרשימת חומרים שאינם מומלצים לשימוש כי הכל עניין של איכות המוצר וכמויות המרכיבים. אלה פרמטרים שאת לא יכולה לדעת כשאת קונה מוצר כזה וכיצד הוא ישפיע עלייך ולכן מסיר נטול פחות מומלץ לשימוש. באציטון לעומת זאת, אין ספק. את יודעת בדיוק מה את מקבלת. נשאר רק ללמוד להתמודד איתו.

⠀⠀⠀⠀⠀
המסקנה די ברורה: השימוש באציטון לרוב עדיף על השימוש במסיר לק נטול אציטון.

וטיפ קטן לסיום: להגברת יעילות ההסרה של האציטון מומלץ לחמם אותו מעט. כיצד? לפתוח ברז עם מים חמים, לא חמים מאוד, ותחת המים הזורמים לתת לאציטון להתחמם עד שהוא מגיע למצב שהוא חמים. לא לחמם אותו יותר מדי! ולא להשתמש בשיטות אחרות! האציטון הוא חומר דליק! שימי לב .

מסיר לק או אציטון?
logo בניית אתרים