לקוחה? המאמר הזה מיועד עבורך!


לא פשוט להיות לקוחה בימינו.

שוק טיפוח הציפורן גועש מאי פעם, עשרות אלפי מקצועיות ברחבי הארץ מתחרות על ליבן של הלקוחות.
מי הן אותן מקצועיות? שאלה נפלאה. בעידן של היום לתעודה שעל הקיר כבר אין כמעט ערך. כל מקצועית עם מעט נסיון מרשה לעצמה ללמד ולהעניק תעודה. בתי הספר מזמן הפכו לפס ייצור לתלמידות ובעיקר למודל עסקי נפלא שמגלגל המון כסף. ומה עם ידע ואיכות? כל מה שמפריע לגלגול כסף נדחק הצידה. מינימום השקעה ומקסימום רווח.
מה נגלה לעינינו? שוק מוצף במקצועיות שרובן בינוניות ומטה, וסביר להניח שתתקלי בהן לרוב. 

"נו, אז לא נורא, אלה רק ציפורניים" - את אולי חושבת לעצמך. אז ממש לא.
נתחיל בזה שהציפורניים הן חלק מהגוף שלך. יש להן תפקיד חשוב מאוד בהגנה על קצות האצבעות בפרט ועל הגוף בכלל. הציפורניים הן הראשונות לגעת בהכל, הן בקו ההגנה הראשון של הגוף. ציפורן שהגנותיה נפגמות (כגון במצבים של ציפורן חודרנית או פטרת) עלולה להוות מטרד גדול ולא פחות מכך סכנה לבריאות הגוף. מרגע שההגנות נפגמות מזהמים יכולים לחדור בקלות וליצור זיהומים באזורים שונים בגוף.
אזור הציפורן פגיע ורגיש. לוחית הציפורן מאוד דקה (0.5 מילימטר!), המצע שעליה היא יושבת זו שכבת רקמות עדינות שלא סולחת מהר על פגיעה בה. הפרה של הסדר גורמת לגלגל של תגובות שעלול לגרום לתופעות לא נעימות ומטרידות, למצבים של עיוותים קבועים בציפורניים ואף להסתיים באיבוד הציפורן! בטח לא תרצי להגיע למצב כזה...

פגיעה בציפורן יכולה להתרחש ברגע אחד. שיקום הציפורן הוא תהליך שיכול להיארך חודשים ואף שנים.

יתכן כמובן שאת מאוד קפדנית ולא מוכנה לתת למישהי אחרת לטפל לך בציפורניים, ובמיוחד אם נכווית מטיפול כזה בעבר. החשש מוצדק, אך יש לכך פתרון - מצאי מקצועית ברמה גבוהה שתטפח את ציפורנייך. מניקור ופדיקור הם חשובים ואין להמעיט בערכם, אל תזניחי את ציפורנייך בגלל שאת לא בוטחת במקצועיות. יתרה מכך, מקצועית טובה יכולה לשפר פלאים את בריאות ומראה ציפורנייך!

כדאי להפנים: רק מקצועית ברמה גבוהה ועם ידע מספק תדע לטפל ולהגן על ציפורנייך כראוי.

אז מה עושים? איך יודעים לבחור מקצועית טובה?

בדקי את הדברים הבאים:

- נקיון והיגיינה . האם המכון וסביבת העבודה נקיים? לא מספיק שיהיו אסתטיים ויפים, חשוב מאוד הנקיון. שאריות של חומרים על השולחנות והרצפה, שיופים, כלים מפוזרים ולא נקיים, בקבוקים פתוחים, שירותים ומטבח לא נקיים. כל אלה מעידים על רמת היגיינה נמוכה ולא על פי הסטנדרטים הראויים למכון יופי.

- ותק . הוא לא בהכרח מעיד על איכות העבודה, אבל סביר להניח שמישהי שסיימה לימודים בחצי שנה האחרונה טרם הגיעה למצב של עבודות ברמה טובה, ובטח כשמדובר בשימוש במשייפים אלקטרוניים. מנגד, אל תתפתי להגיע לטיפול אצל מישהי רק בגלל שהיא ותיקה בתפקיד. לעתים ההיפך הוא הנכון - השוק רווי בותיקות שעדיין עובדות בשיטות הישנות והמסוכנות שאותן הן למדו לפני עשור או שניים וטרם השתחררו מהן. מדוע? מצער לשמוע אבל הותק מלווה בלא מעט אגו, שאננות ועייפות. מאפיינים אלה ניתן לראות במקצועות נוספים ולא רק בתחום הטיפוח וחשוב להכירם ולהיות מודעים להם. נסכם: ותק של מעל לחצי שנה הוא חשוב, ומעבר לכך עלייך להפעיל שיקול דעת על פי הקריטריונים האחרים. 

- עבודות . היכנסי לדף העסקי של המקצועית. הסתכלי על עבודותיה. האם הן אסתטיות? האם יש פציעות או אדמומיות באזור הציפורניים? האם יש תמונות של ציפורניים משויפות יתר על המידה? אין שום סיבה לנזקים כשמטפחים את הציפורן. האם היא כותבת בפירוט ומסבירה בסמוך לתמונה מה היא עשתה? מה שיטות העבודה שלה? באילו חומרים היא משתמשת ומדוע הם מוצלחים? אפשר די בקלות להבחין אם זו מקצועית שמבינה היטב את עבודתה. 

- ידע . כמה המקצועית באמת יודעת? לפני תחילת הטיפול או במהלכו שאלי אותה על ציפורנייך. מה היא רואה עליהן? האם היא יודעת לאבחן אותן? האם היא מזהה בעיות שהיו לך בציפורניים בעבר? או כאלה שיש לך בהווה? ואם את ממש קפדנית את יכולה לשאול אותה שאלה מעולם הציפורניים: איך הציפורן גדלה? מה מכיל לק ג'ל? למה חשוב לנקות את הכלים? על פי ההתמודדות שלה עם התשובות תדעי כמה ידע יש לה ואם היא מבינה מה היא עושה. זכרי - מקצועית שהיא טכנית בלבד עלולה לגרום לך נזקים לציפורניים ולבריאותך הכללית!

כשמדובר בגופך, אל תתפשרי על איכות.

כיועץ לבעיות ותופעות ציפורניים מגיעות אליי בכל יום לקוחות שנכוו קשה ממקצועיות לא ראויות והציפורניים שלהן זקוקות לשיקום. לעתים מדובר במלאכה כלל לא פשוטה, ולצערי יש גם מקרים בלתי פתירים.
כמנהל בית ספר ללימוד מקצועות הציפורן, בשיתוף עם המדריכות שעמי, אנו מקפידים על הבנה עמוקה של אנטומיית הציפורן כמו גם מדע החומרים והתכשירים שנמצאים בשימוש במכוני היופי. ידע זה הכרחי מאוד עבור המקצועית, והשפעתו הישירה היא כמובן עלייך - הלקוחה.

תוודאי שאת בידיים טובות, שנפגש רק בשמחות.

אבי שגיא, ניקולוג, מנהל הקליניקה הארצית לאבחון וטיפול בריאותי בציפורניים

לקוחה? המאמר הזה מיועד עבורך!
logo בניית אתרים