אלרגיה ללק ג'ל??

🌸

אלרגיה ללק ג'ל נשמע כמו מדע בדיוני, אולי אפילו בדיחה. למה בכלל לפתח אלרגיה ללק? מה יש בו? הרי לא אוכלים אותו, לא נחשפים אליו הרבה, ובסך הכל מדובר בלק, זהו לא חומר ניקוי או חומר פעיל אחר.

אז לא. ממש לא.

לק ג'ל מכיל חומר פעיל. חלק מהתהליך של התמצקות הג'ל הרי הוא תהליך פולימריזציה בו המונומר עובר תהליך התגבשות. המונומר הוא חומר פעיל בהחלט! הוא אינו מתאים לעורנו אלא רק לציפורניים ורק כשהן במצב בריא. המונומר עלול לגרום לתגובה אלרגית של הגוף. המשמעות - מערכת החיסון מזהה גורם עוין ועוברת למצב מגננה. למרות שמערכת החיסון מיסודה אינה מתוכנתת להתנגד לחומרים סינטטיים שאינם טבעיים, במקרה כמו המונומר עלולה להיווצר תופעה של אלרגיה. 

איך מזהים?

קילופים, אדמומיות, עיקצוצים, תחושת אי נעימות. אם התעלמת ולא טיפלת - המצב יחמיר לנפיחויות, שלפוחיות, פצעים ואף לנזק בלתי הפיך לעור.
מרגע שנפרץ הסכר והגוף הגיב בתגובה אלרגית - אין דרך חזרה ואז המצב יכול רק להחמיר בחשיפה לחומרים.

נחשפת לחומר? אלרגיה עלולה לפרוץ בתוך מספר שבועות, חודשים או שנים בשימוש די קבוע. זו לא תופעה שמגיעה באופן מיידי. עניין זה גורם לבלבול רב אצלנו - אנחנו רגילים לנסות, לראות שהכל בסדר, לא קרה כלום ולהמשיך. אבל האלרגיה מתישהו תתפרץ, ואז - יהיה מאוחר מדי.  


לק ג'ל אינו משחק. הוא כיפי, קליל, נותן מרחב לגמישות עשייה ועיצובים מרהיבים. אבל בד בבד, הוא מחייב לשמור על אמצעי זהירות בסיסיים. כל מגע עם הג'ל, גם לאחר שעבר ייבוש במנורה מהווה פוטנציאל להתפרצות אלרגיה. אם תהליך הייבוש לא בוצע באופן מיטבי ונוצר מצב של תת ייבוש - הסכנה כפולה ומכופלת. חלקיקי המונומר ממשיכים להיות פעילים ומתישהו תפגשי אותם וזה לא יהיה לטובתך.

אם החלטת לעבוד עם לק ג'ל חובה עלייך להכיר את הסיכונים שבתכשיר וכיצד להמנע מהם. זכרי - לק ג'ל הוא מוצר של חזית הטכנולוגיה. זה שהוא "רק נמרח על הציפורניים" לא הופך אותו לחסר חשיבות. להיפך, הוא מוצר מאוד מתקדם וחובה לעבוד איתו כראוי.

מה יהיה בעוד 5 שנים? 10 שנים? האם יהיו מקרי אלרגיות רבים מאוד שיגרמו לרוב הקהל להתרחק ממוצרי האקריל? האם סדרת מוצרים אלה יעלמו מהשוק? יהיה מעניין, אין ספק.

לבינתיים, שמרי היטב על עצמך.
את חוששת לפתח אלרגיה? או שאת מזהה סימנים של אלרגיה? צרי קשר בהקדם והגיעי לאבחון בקליניקה שלנו. נלווה אותך במהלך הבדיקות ובהמשך תקבלי מאיתנו הנחיות מדויקות כיצד לשמור על בריאותך ולהגן על גופך מפני החמרה של האלרגיה, איזה טיפולי יופי כן תוכלי לעשות ובאילו חומרים מהמגוון העשיר הקיים מותר לך להשתמש. התקשרי כעת או השאירי הודעתך ונשוב אלייך בהקדם.
אלרגיה ללק ג'ל??
logo בניית אתרים