לק ג'ל - סיפור כואב על אלרגיה


אושרית היא קורבן נוסף לשוק חומרי האקריל שמציף אותנו בשנים האחרונות. אם פעם כמקצועיים בתחום הציפורניים היינו פוגשים אקריל בעיקר בבניית ציפורניים, מאז כניסת לק הג'ל התופעה הופכת לרחבה, כמעט מגיפה. והגרוע מכל הוא שלא מזהים שמדובר במגיפה... כי הכל יפה וצבעוני לבינתיים.

אושרית מספרת:
" תשמעו את הסיפור שלי 
ותבינו... אין דבר כזה רגישות ללק ג'ל. בלק ג'ל יש אקריל והרגישות היא לאקריל. הווה אומר... שהרגישות תהיה קיימת גם בבנייה בג'ל וגם בבנייה רגילה עם טיפסים בגלל האבקה.  מה שאני עברתי לא מאחלת לאף אחת. ניסיתי את ככככלללל המשחות: דרמובט, בטאקורטן, נרידרם, טבעקוטן, דרמקומבין, אפלומיצין, טרידרם... ועוד ועוד... סטרואידים וקורטיזונים. משהו אחד ויחיד פטר לי את הבעייה: כשהפסקתי למרוח ג'ל וכשהעפתי מהבית את כל החומרים האקריליטים שהיו לי.  לא להריח ולא להיות בסביבה של אקריל ולק ג'ל למינהם. 
הסתובבתי תקופה ארוכה עם כפפות כי האצבעות שלי היו נראות מזעזעות... מתקלפות מדממות מלאות שלפוחיות ומגרדות בטירוף. לילות שלא ישנתי מרחתי את כל המשחות.. שתיתי תרופות נוגדות אלרגייה ואנטיהיסטמין.... הסתובבתי עם כפפות סיליקון מיוחדות, נפגשתי עם הדרמטולוגית בחברת היי לייף שרקחה עבורי משחה מצויינת הייתי אצל כל מיני מומחים דרך הקופה ופרטיים. מה לא?????

האלרגולוג האחרון מבניהם אמר לי דבר כזה:
את רגישה לאקריל חד משמעית. אקריל חודר גם כפפות ונכנס דרך מערכת הנשימה גם ולכן האלרגייה יכולה להגיע גם אם לא נגעת בחומר ורק שאפת.  עכשיו יש שתי אופציות... או שאני מתרחקת מכל סוגי הג'ל והאקריל למינהם.... ונותנת לידיים להבריא ומקסימום אחכ מורחת לק רגיל. או שאם זו הפרנסה שלי ( וזו לא הייתה לכן לא בחרתי באופצייה הזו. זה היה רק לשימוש עצמי )אז הוא יכול לבדוק לאיזה סוגי אקרילטים אני אלרגית על ידי הטסטים ואז לא אקנה את המרכיבים המסויימים האלה ( שאגב זה שמות מקצועיים ורכיבים שבדרכ לא כתובים על האריזה עצמה דוגמא: סוג hch101z - מן הסתם זה לא משהו שירשמו למשל על בקבוקון של opi או חברה אחרת ואז גם ככה לא אדע מה לקנות.   המרכיבים יכולים להיות מאוד ספציפיים. מה שכן אני יודעת ועדכנתי אותו שזה נגרם מהמון סוגים של ג'ל: opi קודי cnd ג'ליש ג'ל פוליש  וכו..... לכן האקריל הפופולרי והשכיח זה בדרכ מה שרגישים אליו רוב האנשים.  
דבר נוסף: אלרגייה מתפרצת לאחר שהגוף ספג את החומר מספיק זמן.. זה אומר גם אם מרחתן  ועסקתן בזה שנים ולא קרה כלום ופתאום יום בהיר אחד זה קרה... זהו!!!! כשזה בא זה בא.. והסיכויים מאוד קלושים שזה יעלם. הרגישות קיימת כבר. והגוף דחה החוצה וזה התבטא בכל הסימפטומים שכולן מתארות. לחלק יש גרד ולחלק שלפוחיות. לחלק קילוף ולחלק יש הככלל יחד.  
אז אני היום... חייה עם זה. הפסקתי עם כל הג'לים למינהם... העפתי את כללללל מה שהיה לי בבית שקשור לזה.  נתתי לאצבעות שלי להתאושש מרחתי הרבה משחות...רקחתי המון תרופות סבתא... ולאט לאט המצב השתפר ( צלקות אפילו נשארו קצת... העור לא חלק ונעים למגע לגמריי) אבל התרגלתי.. אני מורחת לק פעם ב4 ימים נניח. וזהו... אני סיימתי עם הניסיונות. לא חוזרת לג'ל... מחכה שימציאו משהו ללא אקריל. ולללאאאא אל תגידו לי לנסות את cnd כי יש בו אקריל. תקראו טוב טוב באותיות הפיציות האלה.... אני מכירה כבר ההכככלל. דוקטורט יש לי בנושא 😊  בהצלחה לכולן מקווה שעזרתי למי שבדרכה לרופא עור... ( הרופא הראשון הדביל אמר לי שאפסיק לשטוף כלים ורצפה זה נגרם משמוש במים... ממש שובינסט.... חחחח)"

זה רק סיפור אחד... יש עוד אלפי מקרים כאלה. לק ג'ל הוא תכשיר קוסמטי מאוד שימושי ונפוץ, אבל עלול לגרום בקלות לנזקים חמורים לעור ולציפורניים, אפילו נזקים לצמיתות...
חוששת שאת סובלת מאלרגיה ללק ג'ל? הגיעי בהקדם לקליניקה של אבי שגיא לאבחון לפני שהבעיה מחמירה. לתיאום תור - 0524379460


לק ג'ל - סיפור כואב על אלרגיה
logo בניית אתרים