מחזק הציפורניים

🔷
אחד מתכשירי הקסם שיש לנו הוא מחזק הציפורניים. 

כיצד הוא פועל? האם אנחנו יודעים להשתמש בו כראוי? ומתי נכון להשתמש בו? 
 קסם או לא, כנראה שיהיו לכן הרבה הפתעות בכתבה הזו.

מטרת המחזק היא להגביר את הקשרים שבין חלבון הקרטין ממנו בנויה הציפורן. שיטת הפעולה שלו מאוד מעניינת...נשאיר זאת לפעם אחרת.
😊מחזק הוא לא תחליף לציפורניים בריאות! הוא כשלעצמו גם ממש לא גורם לציפורניים להיות בריאות.  אז מה כן? הוא מקשיח את הציפורן ומקנה לה את היכולת להתמודד עם פגעי היומיום ואולי אולי גם להשתקם על הדרך.

 לעיתים מוסיפים למחזק אלמנטים שיכולים להועיל אבל הם לא קשורים ישירות לפעולת המחזק ואיננו יודעים באמת לזהות אותם, וכך נוצרת אי הבנה לגבי יעילות המחזק.

חשוב לדעת שלא כל בעיה בציפורן תפתר עם מחזק! להיפך, לעיתים הוא עלול לגרום ליותר נזק מאשר להועיל. הוא גם לא מתאים לציפורן סדוקה, שבורה או מתקלפת. בעיות אלה לרוב נובעות מסיבות אחרות שאינן קשורות לקשיחות הציפורן.

שימוש תכוף במחזק עלול לגרום לנזק מאשר תועלת. המחזק מקשיח את הציפורן עוד ועוד עד שהיא עוברת את השלב האופטימלי והופכת לפריכה.... מחזק הוא תכשיר *עזר* לתקופה מסוימת עד לחיזוק הציפורן ושם תפקידו מסתיים.

ואיך בוחרים מחזק? שימי  💙 : כל אחת והמחזק שלה. אין מחזק שטוב לכולן. בכל מחזק מרכיבים ותוספים אחרים וכל אחת תגיב אחרת למחזק ספציפי. אז מה עושים? מנסים עד שמוצאים את המוצלח ביותר. אבל אם את מנסה יותר משלושה מחזקים ולא מסתדרת - הבעיה היא כנראה בבריאות הציפורן ולא במחזק! הקפידי על תחזוקה נכונה וטיפוח מתאים עבור ציפורנייך.

 מחזקים מכילים חומרים חזקים שעלולים לגרום לתגובות אלרגיה, אך בכמות ממש מזערית שרובנו לא נרגיש כלל. למעט מאיתנו תתכן תגובה אלרגית בשימוש לא נכון בתכשירים לציפורניים. 
 חשוב מאוד שלא להביא את המחזק במגע עם העור! הוא לא מתאים לעור ועלול בהחלט לגרום לתופעות של אלרגיות עם הזמן....

לא תמיד מתאים להשתמש במחזק. במצבים מסוימים של הציפורן הוא עלול לגרום לצריבות, ללחץ עצום על הציפורן ולנזקים קשים, ולא תמיד מזהים זאת לפני השימוש, במיוחד אם לא מבינים היטב את מצב הציפורן וההשלכות.

אז האם בכלל את צריכה מחזק? אולי הוא בכלל מיותר ולא תורם לך?.... אולי הוא בכלל פוגע בציפורנייך? ואיך בכלל משתמשים בו נכון?

 אם את רוצה לדעת לטפל נכון בציפורנייך, לעשות את מה שנכון *להן* ולא על פי שמועות מטעות, את מוזמנת לפגישת אבחון וטיפול בציפורן הטבעית, עם הנחיות ברורות שיתאימו בדיוק עבורך! 

מחזק הציפורניים
logo בניית אתרים