כיצד תשמרי על ציפורנייך בחשיפה למי הים והבריכה?

🌊 🐚  רוצה לדעת כיצד לשמור על ציפורנייך בחשיפה למי הים והבריכה?  🐚 🌊
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
בתקופת הקיץ אנחנו בעיקר מחפשים כיצד לקרר את עצמנו. אנחנו מסתתרים באזורים ממוזגים ובשאר הזמן מחפשים מקורות מים לשהות בהם - מקלחות רבות, בריכות, ים. חשוב לדעת שמים הם אחד הגורמים העיקריים לנזקים בציפורניים. חשיפה מוגברת למים פוגעת בציפורניים שאינן מוגנות, מולקולות המים כל כך קטנות שהן חודרות בקלות דרך לוחיות הציפורניים, לתעלות הצרות ביותר ובסמוך לפרוטאין הקראטין, ולכן גם משפיעות על סביבתו והתנהגותו. דמיינ י ספר שנרטב במים – כמעט בלתי אפשרי להחזירו למצבו המקורי. הוא יהיה עבה, מנופח, חסר ברק. הציפורן עוברת תהליך דומה בחשיפה ממושכת לנוזלים. חשיפה של כ-10 דק' למים מעמיסה את הציפורן בתוספת משקל של כ- 20%! שעה של חשיפה מעמיסה את הציפורן בעד 1/3 ממשקלה! היא מתנפחת, מאבדת את צורתה ואופייה. תהליך ייבוש הציפורן לאחר חשיפה ארוכה למים יכול לארוך אפילו 24 שעות!... וגם אז הציפורן לא באמת חוזרת לעצמה. אמנם הגוף יודע לשקם את עצמו אך התהליך איטי מאוד – לעיתים חודשים רבים.
⠀ 

ברחיצה בבריכה הנזק הוא כפול – חשיפה ממושכת לנוזלים ולכלור. בריכות הן גורם משמעותי להדבקות בפטרת הציפורניים שפוגעת בעיקר בבהונות כף הרגל.
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
אז מה עושים? כדאי להימנע מבריכות ממושכות. למרות שלא כל כך מתחשק...
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
לפני כל חשיפה ממושכת למים מומלץ למרוח לק  💅 , לפחות בשתי שכבות ובאופן אחיד והרמטי. הוא לא מונע חדירת נוזלים אבל מעכב במעט ושומר על הציפורן. בנוסף, הגנה באמצעות תערובות שמנים: חוחובה, שקדים, שמן זית. שימוש מוגבר בקרם ידיים, לפני ואחרי החשיפה למים, גם אם אינך חשה בצורך שכזה. 
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
כדאי לעקוב אחר ציפורני הרגליים ולוודא שאין סימנים להתפתחות פטרת.

⠀⠀⠀⠀⠀
קיץ נפלא שיהיה 🌞  

כיצד תשמרי על ציפורנייך בחשיפה למי הים והבריכה?
logo בניית אתרים